Sesja nagraniowa Floresty

9 lutego 2024 na naszym kanale YouTube miała miejsce premiera studyjnie nagranej Floresty – kompozycji autorstwa Karola Kusia. Było to pierwsze takie wydarzenie w naszym zespole.

Inspiracją do napisania utworu była podróż kompozytora do Brazylii, a szczególnie czas spędzony w dżungli. Pod wpływem tych wrażeń powstało muzyczne przedstawienie doby w tamtejszym klimacie. Kolejne części reprezentują pory dnia i nocy.

Takie przedsięwzięcie jest bardziej skomplikowane, niż może się wydawać. Muzycy mieli szansę sprawdzić swoje umiejętności, ale tez poćwiczyć… cierpliwość. Przy tak dużym składzie orkiestrowym nagrywanie utworu staje się wyzwaniem. Do uzyskania materiału wysokiej jakości konieczne jest bowiem wielokrotne powtórzenie kolejnych części utworów.

Aby zadbać o najwyższą jakość nagrania oraz komfort pracy, postanowiliśmy podzielić sesję nagraniową na dwa spotkania. Pierwsza odbyła się w sali, której akustyka pozwoliła na najlepsze uchwycenie dźwięku. Drugie spotkanie w całości poświęcone było nagrywaniu materiału wideo.

Dzięki profesjonalnej pracy Classical Sound Studio – Paweł Ożga możemy z dumą pochwalić się wspaniałym efektem dwudniowej sesji nagraniowej. Dziękujemy również ODSK piast za udostępnienie cudownej przestrzeni.

A z resztą – posłuchajcie sami:
https://www.youtube.com/watch?v=7JOkH8uXyuU


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *