Koncert w Hotelu Monopol we Wrocławiu

kameralny skład orkiestry w holu hotelu monopol

Kameralny skład naszej orkiestry zaprezentował się podczas spotkania biznesowego w hotelu Monopol.
Dla umilenia przebiegu wydarzenia wykonaliśmy kilka muzycznych hitów muzyki filmowej
oraz bardzo znane utwory sprzed kilkunastu, kilkudziesięciu… a nawet kilkuset lat.

Podczas koncertu wybrzmiały różne utwory, m.in.: Ralph Vaughan Williams „Fantazja na temat Greensleeves”,
Georg Philipp Telemann „Uwertura-Suita g-moll” czy Wolfgang Amadeus Mozart „Eine kleine Nachtmusik”.

Otwarcie II Synodu Archidiecezji wrocławskiej

Orkiestra wraz z chórem

19 maja 2024 roku abp Józef Kupny, metropolita wrocławski, otworzył uroczyście II Synod Archidiecezji Wrocławskiej pod hasłem:
„Uczyńcie wszystko, co powie wam Syn”.

Eucharystia odbyła się w katedrze wrocławskiej o godzinie 15:00.
O oprawę instrumentalną zadbali w znacznej części muzycy z naszej orkiestry pod batutą Dominika Kozłowskiego – pierwszego dyrygenta naszej orkiestry.

Podczas mszy była okazja do usłyszenia pięknej muzyki nie tylko instrumentalnej, ale i wokalnej. Wystąpiły połączone chóry: Chór Katedry Wrocławskiej, Chór Smolec Cantans, Schola Liturgiczna z parafii NBNP, Schola Basilica Cantans, Schola OP Wrocław, Wrocławski Chór Pokoju, Zespół Musica Celesti z Oławy. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy swoją muzyką dopełnić tak ważne wydarzenie!

Sesja nagraniowa Floresty

9 lutego 2024 na naszym kanale YouTube miała miejsce premiera studyjnie nagranej Floresty – kompozycji autorstwa Karola Kusia. Było to pierwsze takie wydarzenie w naszym zespole.

Inspiracją do napisania utworu była podróż kompozytora do Brazylii, a szczególnie czas spędzony w dżungli. Pod wpływem tych wrażeń powstało muzyczne przedstawienie doby w tamtejszym klimacie. Kolejne części reprezentują pory dnia i nocy.

Takie przedsięwzięcie jest bardziej skomplikowane, niż może się wydawać. Muzycy mieli szansę sprawdzić swoje umiejętności, ale tez poćwiczyć… cierpliwość. Przy tak dużym składzie orkiestrowym nagrywanie utworu staje się wyzwaniem. Do uzyskania materiału wysokiej jakości konieczne jest bowiem wielokrotne powtórzenie kolejnych części utworów.

Aby zadbać o najwyższą jakość nagrania oraz komfort pracy, postanowiliśmy podzielić sesję nagraniową na dwa spotkania. Pierwsza odbyła się w sali, której akustyka pozwoliła na najlepsze uchwycenie dźwięku. Drugie spotkanie w całości poświęcone było nagrywaniu materiału wideo.

Dzięki profesjonalnej pracy Classical Sound Studio – Paweł Ożga możemy z dumą pochwalić się wspaniałym efektem dwudniowej sesji nagraniowej. Dziękujemy również ODSK piast za udostępnienie cudownej przestrzeni.

A z resztą – posłuchajcie sami:
https://www.youtube.com/watch?v=7JOkH8uXyuU


Koncert Kolęd 2024

orkiestra WOW z chórem

Jak co roku z radością angażujemy się w upiększanie okresu bożonarodzeniowego, wykonując koncert kolęd. Tej zimy kolędowanie odbyło się 13 stycznia w kościele ewangelicko-augsburskim pw. Opatrzności Bożej we Wrocławiu pod batutą Julianny Jurkiewicz. Okoliczności były wyjątkowe, ponieważ po raz pierwszy współpracowaliśmy z z zespołem LAAU worship. Wykonane utwory zostały opracowane specjalnie na tę okazję przez Aleksandra Miśkiewicza oraz Juliannę Jurkiewicz. Po koncercie zaprosiliśmy wszystkich gości na wspólną herbatę i ciastko i spędziliśmy miło czas, dzieląc się muzycznymi wrażeniami.

Wigilia uroczystości Chrystusa Króla Wrocław 2023

Muzycy z Wrocławskiej Orkiestry Wszechmuzycznej

Od siedmiu lat w parafii przy ul. Młodych Techników organizowane są uroczyste obchody święta Chrystusa Króla. W tym roku zostaliśmy zaproszeni do współtworzenia orkiestry wraz z innymi muzykami przybywającymi z całej Polski. Spotkanie rozpoczęło się w sobotę 25 listopada o godzinie 18.00 od uroczystej mszy pod przewodnictwem ks. bp Macieja Małygi, przy śpiewie chóru oraz pięknych brzmieniach instrumentów orkiestry przygotowywanych specjalnie na to wydarzenie. Po zakończeniu mszy odbyła się konferencja o. Adama Szustaka. Bezpośrednio po niej zespół Wrocław Wielbi poprowadził wraz z ks. Pawłem Druszczem modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem przy rozważaniach przygotowanych przez siostry Boromeuszki z Trzebnicy. Cieszymy się, że część z nas mogła uczestniczyć w tak wyjątkowym wydarzeniu i miło wspominamy ten wieczór 🙂

Nowy sezon artystyczny rozpoczęty!

Grupa muzyków z Wrocławskiej Orkiestry Wszechmuzycznej. Uśmiech i radość

Wakacje można określić już jako dawno minione i prawie zapomniane, przychodzimy więc z relacją z początku naszego trzeciego orkiestrowego sezonu artystycznego!

W październiku wznowiliśmy cotygodniowe próby, a w pomniejszonym gronie spotykaliśmy się także na wielu próbach dodatkowych, żeby dobrze przygotować się do pierwszego w tym roku koncertu. Jakiego? W sobotę 14 października w kameralnym składzie zagraliśmy trochę klasyki w Jeleniej Górze! 😃 Była to nasza druga już współpraca z Fundacją „Pax et Bonum”. W kościele pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty wykonaliśmy m.in. kilka części Music for the Fireworks Haendla, Ave verum coprus Mozarta, Suitę orkiestrową nr 2 J.S. Bacha czy Adagio i Fugę W.F. Bacha. Nie zabrakło także odrobiny taneczności przy mazurze, kujawiaku i krakowiaku.

Muzyczne Spotkania Kultur. XX Międzynarodowy Festiwal „Pax et Bonum per Musicam”

plakat muzyczego spotkania kultur WOW

„Pax et Bonum” oznacza „Pokój i Dobro” – to łacińska dewiza zakonów franciszkańskich. Taką też nazwę przyjęła fundacja będąca organizatorem tego koncertu. Założona przez ludzi wyrosłych we franciszkańskich wspólnotach, propaguje idee pokoju i dobra oraz poszanowania wszelkiego życia. Wyrazem tego jest m.in. tworzenie spotkania międzyreligijnego, międzynarodowe wymiany młodzieży, warsztaty muzyczne, koncerty czy konkurs „Wędrówki szlakiem wartości”.

W tym roku przypada XX edycja Międzynarodowego Festiwalu „Pax et Bonum per Musicam”. Idea tego wydarzenia nawiązuje do poglądów św. Franciszka uznawanego za ambasadora pokoju. Za cel organizatorzy przyjęli także dążenie ku dobru poprzez piękno muzyki i wnętrz, w których ona wybrzmiewa. Kolejny filar Festiwalu wyraża druga część jego nazwy: „Muzyczne Spotkania Kultur”. Z założenia wydarzenie to jest wielokulturowe, inspirowane i prezentujące muzykę z czterech stron świata.

Wydarzeniem towarzyszącym festiwalowi jest cykl koncertów „Debiuty – Spacery Szlakiem Przodków”. Wykonawcami będą młodzi utalentowani artyści – uczniowie, studenci oraz absolwenci szkół muzycznych i akademii. Dla słuchaczy przygotowany został dodatkowo wyjątkowy bonus – krótki spacer z przewodnikiem śladami przodków. Po kościołach, w których odbędą się koncerty, oprowadzi gości Juliusz Woźny i opowie o ich historii oraz aspekcie architektonicznym.

Już 24 czerwca 2023 r. na godz. 18:00 zapraszamy Was na nasz występ na plac Nankiera 15, do katedry greckokatolickiej św. Wincentego i św. Jakuba. Wykonamy co nieco muzyki klasycznej – mamy nadzieję, że Wam się spodoba i swoim pięknem zainspiruje do niesienia w świat dobra i pokoju 😉

Sygnał Miłosierdzia 2023

soliści oraz orkiestra podczas koncertu „Sygnał Miłosierdzia” w Nowej Rudzie

W tym roku po raz kolejny Wrocławska Orkiestra Wszechmuzyczna wesprze koncert uwielbieniowy „Sygnał Miłosierdzia”. Impreza odbędzie się w Nowej Rudzie, jak zawsze, w uroczystość Bożego Ciała. Zapraszamy, już 08.06 o godzinie 19:30!

Koncert jest efektem przygotowań orkiestry, chóru oraz wybranych solistów pod okiem dyrygentów podczas profesjonalnych warsztatów muzycznych. Repertuar został przygotowany specjalnie na to wydarzenie. My, już kolejny raz, otrzymaliśmy zaproszenie do włączenia się w orkiestrowe szeregi. Wesprzemy event naszymi instrumentami.

Jak co roku, „Sygnał Miłosierdzia” będzie okazją do wspólnej modlitwy i odkrywania na nowo nadziei i miłości płynących z Ewangelii. W wydarzeniu można wziąć udział bezpłatnie. Przyjdźcie uwielbiać muzyką razem z nami! Będzie nam niezmiernie miło 😊

Koncert będzie również transmitowany w internecie oraz w telewizji EWTN. Szukajcie nas wśród instrumentalistów 😉

A dla tych, którym czas nie pozwoli być tam z nami, mamy na pocieszenie dobrą wiadomość. Wszystkie utwory zostaną nagrane oraz utrwalone w formie płyty.

Po więcej informacji zapraszamy na oficjalną stronę „Sygnału Miłosierdzia. Znajdziecie tam również zdjęcia z poprzednich lat.

Do zobaczenia i do usłyszenia! 😃

Finał festiwalu wrOFFław

logo wydarzenia wrOFFław organizowanego w Czasoprzestrzeni

Odbywający się od 2019 r. festiwal wrOFFław to wyjątkowe wydarzenie prezentujące muzykę Wrocławia. Okazję do wystąpienia w Klubie Łącznik w Czasoprzestrzeni ma co roku kilka wybranych przez jury zespołów. W tym roku, podczas V edycji, zaprezentujemy się na zakończenie festiwalu. Zapraszamy na koncert finałowy 4 czerwca o godz. 22:00!

W programie nasze autorskie utwory inspirowane grami komputerowymi:

⭐ Floresta (Karol Kuś)

⭐ Niebieskie gry (Paweł Goliński)

⭐ Lasciate ogni speranza, voi ch’entrate (Dominik Kozłowski)

oraz nieco muzyki klasycznej 😉

“Lepszy od Bacha” raz jeszcze

plakat koncertu Wrocławskiej Orkiestry Wszechmuzycznej "Lepszy od Bacha"

Już jutro, 13.05 o godzinie 15:00 będziemy mieli przyjemność po raz kolejny wystąpić przed publicznością z naszym najnowszym repertuarem. Koncert nosi tytuł “Lepszy od Bacha” nawiązując do pewnej bardzo ciekawej anegdoty z życia muzyków klasycznych. Tę historię lepiej jednak usłyszeć na żywo 😉

Podczas koncertu zaprezentujemy utwory znanych kompozytorów z Anglii, Włoch oraz Niemiec: Edwarda Elgara, Ottorina Respighiego, Johanna Pachelbela oraz Georga Philippa Telemanna. Który z nich okazał się lepszy od Bacha? Rozwiązanie zagadki na pewno nam poda już jutro przewodniczący koncertu, prezes naszego Stowarzyszenia (o samym Stowarzyszeniu więcej w zakładce “O nas“).

Wystąpienie będzie miało miejsce w Ostroszowicach, przy ul. Bielawskiej 55.
Bardzo serdecznie was zapraszamy!

Sponsorem koncertu jest Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna
Patrtnerami projektu są: Gmina Dzierżoniów oraz Biblioteka Publiczna gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta w Mościsku

Patronatu medialnego podjęli się: Doba.pl, TVRegion, Telewizja Dami Region oraz Telewizja sudecka

Wszystkim zaangażowanym oraz wspierającym naszą działalność bardzo serdecznie dziękujemy! A zainteresowanych współpracą zachęcamy do kontaktu.